دیدار وزیر کشور، رئیس سازمان ثبت احوال و جمعی از مسئولان آن سازمان(1388/11/11)

 

در آستانه دهه مبارک فجر، طرح صدور شناسنامه جدید برای افراد بالای پانزده سال، با صدور شناسنامه ای به نام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، آغاز شد.
شناسنامه های جدید، که از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است پیش از این، برای افراد زیر 15 سال صادر می شد و براساس پیش بینی وزارت کشور تا 3 سال آینده 70 میلیون قطعه از این شناسنامه ها برای تمام ایرانیان صادر خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای عصر امروز در دیدار وزیر کشور، رئیس سازمان ثبت احوال و جمعی از مسئولان آن سازمان، «اتقان اسناد هویتی مردم ایران» را بسیار با اهمیت دانس تند و ضمن قدردانی از مسئولان این طرح خاطرنشان کردند: صدور شناسنامه های جدید که از امنیت بالایی برخوردار است، مقطع جدیدی را در ثبت اسناد سجلی بوجود آورد که امید است با تلاش و همت دست اندرکاران، فراگیر شود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیر صحت و اتقان این اسناد در مسائل گوناگون کشور افزودند: همانطور که شما عملکرد گذشته ثبت احوال را ارزیابی می کنید، این اقدام ارزشمند شما هم مورد ارزیابی آیندگان قرار خواهد گرفت بنابراین لازم است در ثبت مشخصات و صدور شناسنامه ها، دقت کافی صورت گیرد.
در ابتدای این دیدار آقای مصطفی محمدنجار وزیر کشور با اشاره به تولید شناسنامه جدید با قابلیت و امکانات گسترده گفت: بنابر دستور مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش ضریب امنیتی اسناد هویتی جمهوری اسلامی ایران، تولید شناسنامه جدید در دستور کار سازمان ثبت احوال کشور قرار گرفت تا جعل این اسناد به راحتی امکانپذیر نباشد.
وزیر کشور به تلاش در جهت تکمیل زیرساختهای دولت الکترونیک در کشور اشاره کرد و افزود: صدور شناسنامه جدید و کارت هوشمند ملی در راستای مکانیزه کردن فرایندهای ارائه خدمات، با سرعت بالا و هزینه کم، در کشور آغاز شده است.
 همچنین دکتر ناظمی اردکانی رئیس سازمان ثبت احوال، ضمن بیان گزارشی از آمار ثبت اØ �وال در کشور و روند صدور اسناد سجلی گفت سازمان در 570 نقطه نمایندگی ثبت احوال دارد و 65 نهاد و سازمان دولتی برای ارائه خدمات الکترونیکی با این سازمان مرتبط هستند.

/ 0 نظر / 4 بازدید