تولدم مبارک

 روزگاری بود میوه اش فتنه ، خوراکش مردار ، زندگی اش آلوده ، سایه های ترس شانه های بردگان را می لرزاند . تازیانه ستم ، عاطفه را از چهره ها می سترد . تاریکی ، در اعماق تن انسان زوزه می کشید و دخترکان بی گناه ، در خاک سرد زنده به گور می شدند . و در این هنگام بود که محمد (ص) بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید

******************************************

: برای سلامتی خود ارزش قائل شوید. سلامتی دوستان خدا برای خلق خدا مفید است. باید سالم باشید تا بتوانید برای خدا کار کنید......... استاد علی اکبر تهرانی

*****************

فالله خیر حافظ و هو ارحم الراحمین

*********
 عشق به خداوند وقتی حاصل می شود که انسان با فطرت انسانی خود رابطه خوبی برقرار کند، به گونه ای که در نزد خود شرمنده نباشد. پس از آن که انسان رابطه اش را با خودش حسنه کرد، رابطه اش با خدایش حسنه می شود. در روایت است که گناه، محبت عبادت را از انسان می گیرد.

****************

در خصوص نماز، علاوه بر آن چه در روایت گذشت، به ذکر توصیه ای از آیت الله بهجت برای شما بسنده می کنیم. ایشان فرموده اند: "احساس لذت در نماز یک سری مقدمات خارج از نماز دارد، و یک سری مقدمات در خود نماز. آنچه پیش از نماز و در خارج از نماز باید مورد ملاحظه باشد و عمل شود این است که انسان گناه نکند و قلب را سیاه و دل را تیره نکند؛ و معصیت، روح را مکدر می کند و نورانیت را از دل می برد.

*************

 در هنگام نماز نیز انسان باید زنجیر و سیمی دور خود بکشد تا غیر خدا داخل نشود، یعنی فکر را از غیر خدا منصرف کند و توجهش به غیر خدا مشغول نشود و اگر به طور غیراختیاری توجهش به جای منصرف شد، به محض التفات پیدا کردن باید قلبش را از غیر خدا منصرف کند."

****************

 در جایی دیگر شخصی از محضر ایشان می پرسد: برای این که در انجام فرمان الهی مخصوصا نماز با خشوع باشیم چه کنیم؟ و ایشان در جواب می فرماید: "در اول نماز، توسل حقیقی به امام زمان(عج) کنید، و عمل را با تمامیت مطلقه انجام دهید." مطالعه کتاب ذیل در این زمینه مفید است: "معراج عشق"، مهدی سمندری، قم: بوستان کتاب. با آرزوی توفیق.

.**********

گفتم: تا کی باید صبر کرد؟ گفتی: و ما یدریک لعل الساعة تکون قریبا .: موعدش نزدیک باشه: تو چه می‌دونی! شاید (احزاب/63)

***********

خبر آمد خبری در راه است

*************تولدم مبارک

هنوز هم دوست دارم

 

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
هنگامه

سلام من باره اوله می یام اینجا مبارک باشه ممنون از مطالب خوبتون مخصوصا صحبت های آقای بهجت...علی علی

رضا موسوی

سلام دوست عزیز وبلاگ قشنگ با مطالب جالبی داری خوشحال میشم به وبلاگ ما هم سری بزنی.

وحید

سلام آیا تا به حال فکر کردین که "زنده اید یا زندگی می کنین؟" آپ کردم . نظر یادتون نره! ممنون